Budowa domu bardzo często wiąże się z koniecznością ogrodzenia posesji. Na rynku jest bardzo dużo propozycji dlatego klient może znaleźć coś co najbardziej odpowiada jego upodobaniom. Dlatego też czy trzeba się zdecydować na jedno rozwiązanie? A może warto połączyć kilka rodzajów ogrodzeń tak aby powstała kompozycja? Propozycja ta wydaje się czasochłonna warto jednak w rzeczywistości okazuje się praktycznym rozwiązaniem. Oto kilka propozycji.
Jest kilka powodów dla których warto łączyć kilka rodzajów ogrodzeń w jedno.
Pierwszy to kwestia finansowa - o ile inwestycja dużej kwoty w okazałe i eleganckie ogrodzenie w frontu domu, które będzie widoczne z od ulicy jest zasadna, o tyle już duży koszt inwestycji w ogrodzenie z tyłu działki w miejscu nie widocznym jest bezzasadny.
Drugi to względy funkcjonalne- ogrodzenie z frontu posesji powinno być solidne z przęsłami wyższymi ze względu na bezpieczeństwo, o tyle przęsła oddzielające sąsiadującą działkę już nie koniecznie. Zwłaszcza jeśli relację z sąsiadem są dobre. Dlatego warto pomyśleć żeby połączyć różne typy ogrodzeń. Oto co masz do wyboru.
Ogrodzenia palisadowe
Konstrukcja takiego ogrodzenia jest dość prosta, ale jednocześnie stylowa i minimalistyczna. Dzięki temu pasuje praktycznie do każdego rodzaju architektury, nie przytłaczając innych elementów i nie wpływając negatywnie na wygląd domu. Stosowane do grodzenia wszelkich budynków - nie tylko mieszkalnych, ale też użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych. Są to ogrodzenia trwałe, starannie wykonane o stabilnej konstrukcji - zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.
Ogrodzenia gabionowe
Gabion jest to kosz wykonany ze stalowej siatki, w którym umieszcza się różnorodne wypełnienie. Takie ogrodzenia są bardzo oryginalne, o niebanalnym wyglądzie, dlatego możemy wyróżnić swoją posesję ciekawym, stylowym ogrodzeniem. Są skuteczną barierą przed dźwiękami dochodzącymi z zewnątrz, zapewniają całkowitą prywatność, są bardzo trwałe. Ich surowy wygląd sprawia, że pasują głównie do nowoczesnych budynków.
Ogrodzenia łupane
To ogrodzenia, w których słupki oraz podmurówka są wykonane są z kamienia łupanego, albo z prefabrykowanych elementów. W połączeniu z dobrze dobranymi przęsłami łupana konstrukcja prezentuje się elegancko i wyszukanie – dzięki temu podnosi prestiż posesji.
Ogrodzenia aluminiowe
Są to ogrodzenia nowoczesne coraz szybciej zdobywające rynek. Ich największą zaletą jest to, że cechują się dużą trwałością, a jednocześnie są lekkie. Posiadamy więc ogrodzenie, które wygląda masywnie, ale w rzeczywistości - jak to aluminium - nie ma dużej wagi. Zabezpieczone jest nowoczesną technologią lakierowania proszkowego, więc nie musimy (poza myciem) podejmować żadnych zabiegów konserwacyjnych. Większość producentów udziela 10 lat gwarancji na jakość powłoki.
Ogrodzenia kute
Najbardziej stylowe spośród wszystkich dostępnych na rynku. Mogą mieć wyszukane kształty, ale są ciężkie, solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia czy działanie czynników zewnętrznych. Niestety ich zakup jest nieco bardziej kosztowny.
Wymieniona lista nie jest oczywiście kompletna ponieważ jest jeszcze wiele innych propozycji chociażby przęsła z drewna. Jednak można w łatwy sposób połączyć te wymienione propozycje.
Gabiony + ogrodzenie palisadowe
Gabiony można wykorzystać w roli podmurówki oraz słupków, do których dołączymy metalowe przęsła. Można także przeplatać węższe segmenty gabionowe z szerszymi panelowymi lub palisadowymi. To bardzo ciekawe rozwiązanie przy posiadaniu nowoczesnej posesji.
Ogrodzenie łupane + drewniane przęsła
Łupane słupki i podmurówka łączone z drewnianymi segmentami? To dobry pomysł, gdy budynek mieszkalny na posesji posiada styl dworkowy. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zaimpregnowane elementy z tego naturalnego materiału po jakimś czasie będą wymagały ponownego zabezpieczenia. Zamiast drewna można się zdecydować na przęsła aluminiowe!
Kute ogrodzenie frontowe + proste ogrodzenie metalowe z tyłu posesji
To połączenie jest bardzo funkcjonalne, jak również ekonomiczne. Ponieważ wywrze bardzo dobre wrażenie i stanie się wizytówką całej posesji, a z drugiej nie jest nadmiernie kosztowne. Można pomyśleć o przejściu między elementami kutymi a innymi – np. wykorzystując podobną podmurówkę na terenie całego ogrodzenia.
Twój koszyk aktualnie jest pusty.