Jeżeli ktoś zadaje nam takie pytanie, to pierwsze co nasuwa nam się na myśl to: wiedzy, umiejętności, doświadczenia i odpowiedniego sprzętu :) . Taka krótka odpowiedź od razu podcina nam nogi i zabiera chęć do działania. Czy jest to aż tak skomplikowany proces? Czy musi nas to aż tyle kosztować, a jedyne sensowne rozwiązanie to zlecenie tego zadania fachowcowi?
Nie taki wilk straszny jak go malują ;)
Pierwszą czynność jaką powinniśmy wykonać, to zastanowić się, jaką dużą bramę chcemy mieć na swojej posesji, oraz czy mamy odpowiednio dużo miejsca na wybór akurat takiego rozwiązania. Bramy przesuwne są bardzo popularne i powszechnie uważane za lepsze niż te skrzydłowe. Tak jest w przypadku gdy jej długość jest odpowiednia. Długość bramy to nie tylko jej światło (odsłonięta przestrzeń między słupkami), ale także jej przeciwwaga (często nazywana ogonem bramy). Stosunek długości ogona do jej bramy to 30%, czyli jeżeli światło naszej bramy przesuwnej ma 6 metrów, to jej ogon powinien wynosić minimum 2 metry. Jeżeli te proporcje z jakichś powodów nie są możliwe do zachowania, szczerze odradza się stosowania akurat takiej bramy. Dlaczego? Bo już na tym etapie możemy oszczędzić sobie wielu problemów w przyszłości.
Wybierając wzór, bardzo często kierujemy się walorami estetycznymi lub ceną całej inwestycji. Rzadziej funkcjonalnością. Zlecając produkcję takiej bramy profesjonalnej firmie, to oni powinni nam zwrócić uwagę na ważniejsze czynniki takie jak jej masa, czy zachowanie odpowiedniego układu kinetycznego konstrukcji. Decydując się na samodzielną produkcję takiej bramy, wybierzmy wzór prosty, taki który nie przysporzy nam problemów podczas pracy, oraz masa całkowita bramy nie będzie zbyt duża. Ograniczy nam to w przyszłości ewentualne koszty związane z poprawkami, jeżeli takie byłyby konieczne.
Twój koszyk aktualnie jest pusty.