Zazwyczaj zakładamy, że ogrodzenie posesji jest dość prostym tworem z metalu lub drewna, i nie potrzebujemy tu większego planowania i projektu. Jeżeli wiemy, gdzie umieścić elementy jak furtka czy sam wjazd z bramą, gdzie postawić słupki, to sprawa jest jasna.
Wszędzie naokoło, u sąsiadów czy w mediach znajdziemy gotowe rozwiązania i przykłady ogrodzeń, dlatego sądzimy, że to nie może być trudne...
Niestety, nie jest tak prosto. Oczywiście można pójść po "najmniejszej linii oporu", ale czy o to nam chodzi?
Projekt oszczędzi nam niespodzianek (zwłaszcza przykrych), projekt pozwoli nam zobaczyć wizualizację, projekt odpowie nam ile będzie kosztowało ogrodzenie.
Dzięki temu unikniemy rozczarowań i dodatkowych kosztów.
Poniżej podamy kilka zalet z posiadania projektu ogrodzenia.
Projektant dobierze ogrodzenie tak, aby poprawić optykę posesji, odsłonić lub zasłonić pewne elementy. Ważne jest aby budować w stylu i zgodnie z trendami. Projektant zna aktualne technologie, materiały i stworzy realną wizualizację. Specjalista doradzi w kwestiach technicznych i terenowych.
Specjalista zadba o prawidłowy dobór dodatków, aby osiągnąć maksymalną funkcjonalność. Podstawą jest dobranie bramy wjazdowej i jej umiejscowienie tak, by zapewnić komfortową komunikację. Bramy przesuwne czy skrzydłowe mają wiele rodzajów - ważne, aby użyć w projekcie właściwej. Tu niezastąpione jest doświadczenie i wiedza. Ponadto, mamy dość bogaty osprzęt, który należy prawidłowo dobrać, np. automaty zamykające czy profesjonalne wózki do bram przesuwnych.
Zaprojektowane ogrodzenie to także przestrzeń na kosz na śmiecie, nietypowe murki czy daszki, bardzo istotne jest aby całość była spójna wizualnie i funkcjonowała poprawnie przez wiele lat.
Wyspecjalizowany projektant zna najnowsze trendy i nie da się zaskoczyć nieodpowiednimi materiałami czy niewłaściwym osprzętem. Tylko specjalista odpowie nam czy musimy budować fundament, czy wystarczy zwykła podmurówka. Projektant powie nam, jaki fundament wykonać. Istotna kwestia to także pochyłości terenu i np. budowy murów oporowych. Warto posiłkować się wiedzą zawodowców, późniejsze naprawy źle zbudowanych ogrodzeń to spory kłopot i wysokie koszta.
Twój koszyk aktualnie jest pusty.